انجمن خرد ارائه دهنده مطالبی از تاریخ،باستانشناسی،علم،فلسفه و اقتصاد

بیمه البرز: نمایندگی ساغری

ارائه دهنده انواع خدمات بیمه ای

باستانشناسی و تاریخ

آخرین مطالب تاریخی

زادگاه داعش - بخش نهم (دوره سوم حکومت آل سعود - قسمت دوم: قدرت گیری عبدالعزیز)

در پنج سالگی الفبا را یاد گرفت و قرآن می‌خواند و اجزائی از کتاب الهی را از بر داشت، در هشت سالگی همراه با عمّش محمد بن‌ فیصل‌ و شیخ عبدالله بن عبداللطیف آل شـیخ در مـجلس مذاکره آشـتی با محمد بن الرشید حضور داشت.

تاریخ ایالات متحده آمریکا (بخش ششم: رابطه مهاجران با بومیان- قسمت دوم)

در جنگ توسکاروراس با اینکه کوری‌ها (Coree) نیز به یاری شتافتند شکست سرخپوستان اجتناب ناپذیر گردید. آنچه از این قبایل باقی مانده بود به شمال دریاچه اونه یيدا (Oneida) کوچیدند و به ایروکواها پیوستند و از الحاق آنها «ملت» ششم پدید آمدند.

آخرین مطالب باستانشناسی

زورشان به شهرداری اسلام آباد غرب نمی رسد!

مرگِ «چغاگاوانه» را در هفته باستان‌شناسی رقم می زنند؟

سیراف را می‌خواهند گورستان زباله کنند!

احداث کارخانه بازیافت زباله‌های صنعتی و شهری در دو کیلومتری سیراف را کاری غیرمنطقی می‌داند و می‌گوید: به واسطه قرارگیری سیراف بین سه شهرستان عسلویه و کنگان و جم، انتخاب منطقه‌ی مورد نظر برای ایجاد چنین مرکزی کاملا به جاست، اما قرار است ما چه چیزی را با چه چیزی مبادله کنیم؟

مشاهیر

صنيع الملك؛ پايه گذار نقاشی نوين ايران

ظهور نگارگري مستعد و با ذوق، متفكر و جستجوگرهمچون ابوالحسن غفارى، تحولي عمده را در نقاشي دور‌ه‌ی ناصرالدين شاه باعث مي شود، او به تنهايي بار يك دگرگوني اساسي را در پايه ريزي نقاشي نوين ايران بر دوش مي‌كشيد.

شیخ محمّد عبده (بخش دوم – تاثیر سید جمال بر اندیشه شیخ - قسمت دوم)

عبده -بر خلاف سید جمال- آن نوع مسئولیتی را احساس می کرد که یک عالم دینی احساس می کند از این رو در پی کشف ضوابطی بود که جلو افراط و تفریط را بگیرد.

اماکن تاریخی

ردپای فرهاد کوه کن اینجاست؟

چند صد سنگ مستطیلی شکل در عرض یک متر در دو متر و به ارتفاع یک متر هم قدمت با دوره ساسانیان به شکل کاملا مشابه و یک اندازه برش داده شده و به شکل اسرارآمیزی در منطقه‌ای مرتفع رها شده‌اند.

«سعدالسلطنه» قزوین قابلیت ثبت جهانی دارد.

اگر دولت برای تکمیل سعدالسلطنه حمایت‌های لازم را داشته باشد در صورت تکمیل این مجموعه می‌توانیم آن را به‌عنوان بازارچه جهانی ثبت کرده و فستیوال‌های جهانی مانند جشنواره جاده ابریشم که در بخارا برگزار می‌شود را در آن برگزار کنیم.

کارشناسان املاک چهارخانه

خرید،فروش و اجاره ملک خود را به ما بسپارید

اخبار و مطالب جذاب