مطالب اقتصادی

طلا یا نقره ،کدام یک برنده 2019 خواهند بود؟

به باور یک مدیر ارشد فعال در بازار فلزات گرانبها نقره عوامل فاندامنتال (اساسی ) قوی تری نسبت به طلا دارد ، اما برای رسیدن به رقیب خود طلا نیاز به زمان دارد .
تاریخ بروزآوری:1397/12/27 ادامه مطلب

قفل‌های اقتصاد ایران

اتاق تهران پس از راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به این نتیجه رسید که یکی از چالش‌های اصلی کشور در جذب سرمایه‌گذاری خارجی، رتبه ضعیف ایران در گزارش‌های بین‌المللی در این حوزه است.
تاریخ بروزآوری:1397/12/22 ادامه مطلب

تشریح علمی روند قیمتی ارز

در یک تحقیق روند قیمتی نرخ ارز در بلندمدت واکاوی و متغیرهای توضیح‌دهنده آن استخراج شد. بر اساس نتایج این تحقیق، بخش قابل توجه و اصلی روند نرخ ارز با نظریه برابری قدرت خرید، تبیین می‌شود. به‌عبارت دیگر یک عامل اصلی تغییرات در روند نرخ ارز، همان عاملی است که تئوری‌های اقتصادی پیشنهاد می‌دهند و در تمام کشورها شواهد محکمی برای آن وجود دارد؛ یعنی اختلاف نرخ تورم داخلی و خارجی.
تاریخ بروزآوری:1397/12/22 ادامه مطلب

دور جدید کاهش قیمت ارز در راه است؟

آیا ریزش قیمت دلار در بازار تحت تأثیر اجرای دور جدید سیاست‌های بانک مرکزی آغاز شده است؟
تاریخ بروزآوری:1397/12/14 ادامه مطلب

مقایسه رشد قیمت ملک با تعداد معاملات و عمربنا در سال 97

تمامی اطلاعات کسب شده حاکی از تلاطم و بی ثباتی در بازار مسکن است که سبب سردرگمی فعالان این عرصه و خریداران و فروشندگان گشته و بویژه اینکه تمایل مالکین و سازندگان بر حفظ املاک و آپارتمان‌ها بیشتر گشته است.
تاریخ بروزآوری:1397/12/10 ادامه مطلب

چرا ورق دلار برگشت؟

بعد از هفته‌ها تثبیت قیمت در بازار ارز، در روزهای گذشته قیمت دلار دوباره دستخوش نوسانات افزایشی شده است که یک اقتصاددان علت آن را افزایش فشار بر عرضه و تقاضا در بازار آزاد به دلیل نزدیک شدن تعطیلات نوروزی و همچنین فشارهای خارجی ارزیابی کرد.
تاریخ بروزآوری:1397/12/06 ادامه مطلب

تلاش برای تقویت ارزش پول ملی

رئیس کل بانک مرکزی: برای تعدیل نرخ دلار برنامه داریم.
تاریخ بروزآوری:1397/11/23 ادامه مطلب

کاسب‌نماهای بازار ارز و دلالان بی‌تعصب ارزش پول را پایین آوردند

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی: جنگ اقتصادی سخت‌تر از جنگ تحمیلی است
تاریخ بروزآوری:1397/11/23 ادامه مطلب

سلطان خودرو کیست؟

«افرادی که با اختلاف قیمت بازار و کارخانه سودهای کلان برده‌اند با خودروسازان به صورت رسمی وارد جنگ شدند و این جنگ جدا از جنگ تحریم است که صنعت خودروسازی با آن مواجه شده است.»
تاریخ بروزآوری:1397/11/16 ادامه مطلب

جزئیات مدل سهمیه بندی بنزین / هر نفر 30 لیتر در ماه

عضو ناظر مجلس در شورای عالی انرژی گفت: کمیته مدیریت مصرف سوخت درخصوص افزایش قیمت بنزین تصمیمی نگرفته و در حدی که مردم بنزین نیاز داشته باشند بدون اینکه بخواهیم مبلغ بیشتر از جیب آنها برداریم به هر فرد سوخت تعلق می‌گیرد اما بیش از حد معمول باید بهایش پرداخته شود.
تاریخ بروزآوری:1397/11/01 ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6 7  ...