مطالب اقتصادی

مسیر بازارها در ۱۴۰۰

حرفه‌ای‌ترین سرمایه‌گذاران در توسعه‌یافته‌ترین اقتصادهای جهان نیز گاه در انتخاب بازار مناسب یا ایجاد سبد مناسب دارایی‌ها دچار تردیدهای جدی می‌شوند. پاسخ اقتصاددان شهیر مالی به یک پرسش برای اثبات این موضوع کفایت می‌کند.
تاریخ بروزآوری:1400/01/21 ادامه مطلب

وضعیت بازار اجاره در منطقه پرتقاضای تهران

بازار اجاره مسکن در پرتقاضاترین منطقه شهر تهران به بازاری دشوار برای مستاجران از نظر یافتن فایل مناسب و همچنین سطح اجاره‌بهای پیشنهادی از سوی موجران تبدیل شده است.
تاریخ بروزآوری:1400/01/21 ادامه مطلب

باهنر: FATF به احتمال زیاد تصویب می شود

باهنر گفت: در مجمع هنوز درباره اف ای تی اف بحث می شود و این موضوع یک دور معطل شد و به نتیجه نرسید ولی به نظر من، اف ای تی اف به احتمال زیاد تصویب می شود.
تاریخ بروزآوری:1399/12/13 ادامه مطلب

نفت ۱۰۰ دلا‌ری دوباره می‌آید؟

قیمت طلای سیاه طی هفته‌های اخیر رو به افزایش بوده است و حالا تحلیلگران بانک‌های جی‌پی‌مورگان و گلدمن‌ساکس از سطوح جدید و بالاتر قیمتی برای نفت خام رونمایی کرده‌اند. برخی از تحلیلگران وال‌استریت حتی نفت ۱۰۰ دلار در هر بشکه را هم در چشم‌انداز این کامودیتی می‌بینند و از ظهور یک «ابرچرخه» جدید در بازار خبر می‌دهند.
تاریخ بروزآوری:1399/11/29 ادامه مطلب

اقتصاد ایران بار دیگر بر سر یک دوراهی تاریخی

پس از ریزش بازار سرمایه و هجمه‌ای که به ۲۵اقتصاددان نویسنده نامه وارد شد، ‌امیر کرمانی یکی از نگارندگان نامه در پاسخ به این حواشی در کانال تلگرام خود یادداشتی نوشت که آن را در ادامه می‌خوانید؛
تاریخ بروزآوری:1399/06/23 ادامه مطلب

بانک‌های روسی و چینی از ارائه خدمات به ایرانی‌ها خودداری می‌کنند

ارسال بخشنامه از سوی FATF به سیستم بانکی دنیا
تاریخ بروزآوری:1399/05/12 ادامه مطلب

طلای جهانی رکورد جدید زد اما نقره درخشش را از طلا ربود.

با تقاضای سرمایه گذاران برای خرید فلزات ارزشمند به عنوان دارایی امن، قیمت نقره همسو با طلا رشد و روز سه شنبه به بالاترین رکورد در بیش از شش سال اخیر صعود کرد.
تاریخ بروزآوری:1399/05/01 ادامه مطلب

عدو شود سبب خیر

تحول دیگر در ساختار بازار کار تحت تاثیر بحران کرونا، وادار شدن شرکت‌ها به حرکت سریع‌تر به سمت دیجیتالی شدن کامل است. از پیش این حرکت آغاز شده بود اما حالا سرعت آن افزایش یافته زیرا این یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است و زمینه افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و تحقق آسان‌تر اهداف شرکت را فراهم می‌کند.
تاریخ بروزآوری:1399/04/23 ادامه مطلب

دمای قیمت‌ها در فصل اول

مرکز آمار ایران نرخ تورم خردادماه را اعلام کرد
تاریخ بروزآوری:1399/04/02 ادامه مطلب

عبدی: عوارض اقتصادی قرنطینه را می‌پذیرید؟

«تردیدی نیست که فاصله‌گذاری اجتماعی یا حتی قرنطینه کامل بهترین شیوه برای قطع زنجیره انتقال این ویروس است، ولی سیاستگذار در مقام اجرا نمی‌تواند به راحتی از این گزاره نتیجه عملی بگیرد، زیرا فاصله‌گذاری اجتماعی سطوح گوناگونی دارد و در مدت زمان کم یا زیاد قابل اجراست».
تاریخ بروزآوری:1399/01/16 ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6 7  ...