اخبار اقتصاد و مسکن

پارادوکس وابستگی نفتی و تحریم

سیدمحمدهادی سبحانیان، مدیرکل دفتر بودجه مرکز پژوهش‌های مجلس معتقد است که لایحه بودجه ۹۸ نه با اسناد بالادستی مطابقت دارد و نه عملا با شرایط تحریمی کشور متناسب است، «بدین معنی که هیچگونه موادی مبنی بر اصلاح ساختاری یا روش‌ها برای کاهش هزینه‌ها و پایدارسازی منابع و از اینگونه موارد متناسب با شرایط تحریمی در این لایحه مشاهده نمی‌شود.»
تاریخ بروزآوری:1397/10/25 ادامه مطلب

تورم ۸ماهه امسال ۲۲.۸ درصد شد

طی هشت ماه ابتدای سال جاری شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۲۲.۸ درصد افزایش داشته است.
تاریخ بروزآوری:1397/10/01 ادامه مطلب

آیا رکود بر بازار مسکن مستولی شده است؟

منطقه 5 شهر تهران از خرداد 97 با افزایش قیمت از تعداد معاملات هر ماهه‌اش کم شده است تا اینکه در مهر ماه با اندکی کاهش قیمت (حدود 2%) تعداد معاملات 37% افزایش یافت.
تاریخ بروزآوری:1397/09/15 ادامه مطلب

تاثیر مثبت کاهش نرخ ارز بر تورم

عضو کمیته ارزی اتاق بازرگانی: ضرورت مطالعه بیشتر بانک مرکزی درخصوص راه‌اندازی بازار متشکل ارزی
تاریخ بروزآوری:1397/09/06 ادامه مطلب

واکنش روحانی به جنجال پولشویی

رئیس‌جمهور برای اولین بار به ماجرای جنجالی «پولشویی» واکنش نشان داد. او دیروز در جلسه هیات دولت گفت: «چرا راجع به مسائل روشن می‌جنگیم. بله، همه دنیا گرفتار پولشویی است. شما به من یک کشور نشان دهید در آن پولشویی انجام نمی‌گیرد. همه باید تلاش کنیم مفاسد را کم کنیم و راه پولشویی را ببندیم. چرا اینقدر جر و بحث می‌کنیم.» رئیس‌جمهور تاکید کرد هر موضوع حقوقی، دینی، عرفانی، اجتماعی و اقتصادی را که باید کارشناس‌ها در مورد آن بحث کنند، به سطح خیابان نیاوریم و مردم را به جان هم نیندازیم.
تاریخ بروزآوری:1397/09/01 ادامه مطلب

منافع مشترک ایران و آمریکا در چابهار!

سه گانه دهلی، واشنگتن و تهران؛ چرا منطقه آزاد چابهار از تحریم‌ها خارج شد؟ برخی پالایشگاه‌ها از ترس تحریم‌های آتی آمریکا تا زمان آغاز دور دوم تحریم‌ها، خرید نفت از ایران را کاهش دادند اما هند به طور همزمان تلاش کرد با اعضای اتحادیه اروپا درباره مکانیزم مالی ویژه موسوم به SPV به گفت‌وگو بنشیند.
تاریخ بروزآوری:1397/09/01 ادامه مطلب

گزارش رییس کل بانک مرکزی از وضعیت بازار پول

در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ریاست رئیس‌جمهور؛ رییس کل بانک مرکزی ضمن گزارش از وضعیت بازار پول،بر تعامل سازنده با کشورهای جهان تاکید کرد.
تاریخ بروزآوری:1397/08/12 ادامه مطلب

همکاری تجاری ایران و چین متوقف می‌شود؟

نایب رییس اتاق ایران و چین: در رابطه با به تعلیق درآمدن ارتباط بانکى بین دو کشور گفت: ما همچنان به ادامه همکارى با کشور چین امیدواریم.
تاریخ بروزآوری:1397/08/12 ادامه مطلب

کاهش قیمت نفت ازسرگرفته شد

قیمت نفت روز دوشنبه که سرمایه‌گذاران به دنبال ریزش هفته گذشته بازارهای مالی و نگرانی‌ها نسبت به آسیب‌دیدن رشد اقتصاد جهانی محتاط بودند، کاهش پیدا کرد.
تاریخ بروزآوری:1397/08/07 ادامه مطلب

هربرگ اوراق تسهیلات مسکن ۶۱تا ۶۳هزار تومان

وام مسکن به چه قیمتی دست به دست می‌شود؟/ مسکن در چند هفته اخیر تغییر قیمتی آنچنانی نداشت
تاریخ بروزآوری:1397/07/26 ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6 7  ...