اخبار اجتماعی

گرمای اقیانوس‌ها، چیزی فراتر از بمب اتم + فیلم

بررسی‌های تازه مشخص کرده روند گرمایش کره زمین باعث گرم‌تر شدن اقیانوس‌ها در طول 150 سال گذشته شده و این میزان افزایش گرما، برابر با انفجار یک بمب هسته‌ای در هر ثانیه بوده است.
تاریخ بروزآوری:1397/10/27 ادامه مطلب

معنای خروج متیس برای ایران

شورای آتلانتیک تحلیل کرد بدون شک خروج جیمز متیس، ژنرال کارکشته آمریکایی پیامد‌هایی را برای سیاست واشنگتن در زمینه‌های گوناگون درپی خواهد داشت که یکی از این موارد بسیار مهم، سیاست دولت ترامپ در برابر ایران خواهد بود. این ژنرال بازنشسته آمریکایی اختلافات اساسی با رئیس‌جمهور در رابطه با ایران داشت.
تاریخ بروزآوری:1397/10/12 ادامه مطلب

آیا آمریکا با ایران جنگ خواهد کرد؟

این سؤالی‌ست که برخی‌ها با قاطعیت به آن پاسخ داده و به نشانه‌های جنگی در منطقه اشاره و آن را ردیف کرده می‌شمارند، اما آیا چنین امکانی با چنین قطعیتی مواجه است؟
تاریخ بروزآوری:1397/10/12 ادامه مطلب

شرط‌بندی ریچارد هاس: ۲۰۱۹ سال جنگ بزرگ در خاورمیانه

ریچارد هاس، نظریه‌پرداز محافظه‌کار آمریکایی، باصراحت سال۲۰۱۹ را سال وقوع یک جنگ بزرگ در خاورمیانه می‌داند و می‌گوید: "تکرار می‌کنم؛ هیچکس متضرر نخواهد شد اگر بر روی جنگ در خاورمیانه سرمایه‌گذاری کند".
تاریخ بروزآوری:1397/10/12 ادامه مطلب

دریاچه ارومیه از مرگ دور شد؟!

۵۰۰ میلیون مترمکعب به حجم آب دریاچه افزوده شد.
تاریخ بروزآوری:1397/10/11 ادامه مطلب

آیا ایران می‌تواند ناو هواپیمابر آمریکا را غرق کند؟

موثرترین ومجرب‌ترین سلاح ایران برای مسدود کردن تنگه هرمز احتمالا مین‌های دریایی هستند. از ۱۹ کشتی نیروی دریایی آمریکا که از جنگ جهانی دوم به بعد از دست رفتند، بخش اعظم آن‌ها توسط مین‌های دریایی غرق یا ناتوان شده‌اند.
تاریخ بروزآوری:1397/10/09 ادامه مطلب

خانه‌تکانی وسیع سلمان در عربستان

ملک‌سلمان، پادشاه عربستان، روز پنج‌شنبه ۶ دی ماه دست به یک خانه‌تکانی بزرگ در کابینه زد به‌گونه‌ای‌که برخی آن را با عنوان‌هایی همچون «جارو کردن کابینه»، «کاهش قدرت بن‌سلمان»، «محدود کردن ولیعهد»، «زلزله سیاسی در کابینه» و ... مطرح کردند. ملک‌سلمان تعدادی از وزرای جدید و روسای نهادهای امنیتی را تغییر داد اما در عین حال همچنان قدرت را در دست فرزندش محمد «حفظ کرد» و او را «وارث» خود نامید.
تاریخ بروزآوری:1397/10/08 ادامه مطلب

فرشی که «هرمز» را به باد می‌دهد

تجارت خاک سرخ مدتی است متوقف شده، ‌ اما تاراج خاک‌های رنگین جزیره هرمز هنوز ادامه دارد.
تاریخ بروزآوری:1397/10/03 ادامه مطلب

سیا: بن سلمان ۱۱ پیام برای ناظر قتل خاشقجی ارسال کرده بود.

سازمان سیا فاش کرد که ولیعهد عربستان ۱۱ پیام برای مشاور خود که بر قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی نظارت داشته، ارسال کرده است.
تاریخ بروزآوری:1397/09/10 ادامه مطلب

چرا فقط پوتین با بن‌سلمان در آرژانتین گرم گرفت؟

در حاشیه قرار گرفتن و انزوای بین‌المللی محمد بن سلمان در جریان نشست سران گروه ۲۰ در آرژانتین به دلیل جنگ یمن و پیامدهای قتل جمال خاشقجی به وضوح دیده شد و بن سلمان در این نشست به شدت مورد بی‌توجهی و بی‌محلی رهبران قرار گرفت و جز پوتین و ماکرون رهبر برجسته دیگری را نیافت که با آنها دیدار کند.
تاریخ بروزآوری:1397/09/10 ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6 7  ...