اخبار اقتصاد و مسکن

نرخ طلای جهانی ثابت ماند

طلای جهانی روز چهارشنبه که سرمایه‌ گذاران در انتظار نتیجه نشست دو روزه سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بوده‌اند در محدوده معاملات کوچکی ثابت ماند.
تاریخ بروزآوری:1396/06/29 ادامه مطلب

صعود نفت در واکنش به احتمال تمدید توافق اوپک

قیمت‌های نفت روز چهارشنبه پس از این که عراق اعلام کرد اوپک و سایر تولید کنندگان نفت تمدید یا حتی کاهش بیشتر تولید برای مقابله با اشباع عرضه جهانی را بررسی خواهند کرد، افزایش یافت.
تاریخ بروزآوری:1396/06/29 ادامه مطلب

دوران احمدی نژاد، دوران طلایی نواَربابان مسکن بود

اربابان بازگشته‌اند. این را تلویحا ناصر ذاکری، پژوهشگر اقتصادی و مدرس سابق دانشگاه می‌گوید. او معتقد است که نظام ارباب-رعیتی که در دهه ٣٠ و ٤٠ بر ایران حاکم بود و منتهی به اصلاحات ارضی شد، پس از جنگ تحمیلی دوباره روی کار آمده است و مسیر توسعه ایران را به سراشیبی بن‌بست می‌برد.
تاریخ بروزآوری:1396/06/29 ادامه مطلب

جزییات برداشت ۵۰۰ هزار بشکه‌ای از میادین نفتی غرب کارون

چشم انداز تولید نفت خام از میادین نفتی غرب کارون جمعا ۱۳۳۰ بشکه در روز است که انتظار می‌رود تا پایان سال ۱۳۹۷، ۵۵۰ هزار بشکه در روز برداشت از این میادین تحقق یابد.
تاریخ بروزآوری:1396/06/26 ادامه مطلب

سهم «مال»‌ها از تخلف ساختمانی

کانون تخلفات ساختمانی به سمت پروژه‌های مال‌سازی و دارای کاربری غیرمسکونی چرخش پیدا کرده‌است.
تاریخ بروزآوری:1396/06/25 ادامه مطلب

اجرای طرح تفصیلی تهران به مشکل خورد

عضو منتخب شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: ما به‌دنبال ارائه گزارش از تخلفات گذشته به مردم نیستیم؛ شورای پنجم به دنبال جستجوی راه‌حل برای نقاط ضعف و چالش‌برانگیز طرح تفصیلی است.
تاریخ بروزآوری:1396/06/25 ادامه مطلب

رشد صنعت چگونه مثبت شد؟

برآورد مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد اگر صنایعی که نسبت به سال 1390 زیر ظرفیت تولید می‌کنند، تولید خود را به سطح تولید سال 1390 برسانند، باعث رشد 6 درصدی بخش صنعت خواهند شد.
تاریخ بروزآوری:1396/06/25 ادامه مطلب

بانک‌ها نرخ سود را رعایت می‌کنند

یک مقام مسئول بابیان اینکه بیش از هزارشعبه بانک ازابتدای اجرای بخشنامه اخیربانک مرکزی در رابطه باابلاغ نرخ های سودعلی الحساب بازرسی شده اند،گفت:بانک ها دراجرای این بخشنامه همکاری خوبی داشتند.
تاریخ بروزآوری:1396/06/25 ادامه مطلب

رشد پایدار مسکن در سال‌۹۶ آغاز شده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: رشد پایدار بخش مسکن از سال جاری با رویکرد اتکاء به منابع مردمی آغاز شده و دولت یارانه ای در این بخش پرداخت نکرده است.
تاریخ بروزآوری:1396/06/16 ادامه مطلب

6 پیروزی ایران در عصر ترامپ

از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ، دولت او تلاش‌های بسیاری برای منزوی ساختن و محدود کردن نفوذ ایران در خاورمیانه کرد. اما اکنون کارشناسان غربی معتقدند تلاش‌های ترامپ نه‌تنها نتوانست جمهوری اسلامی ایران را محدود کند، بلکه این روزها شاهد پیشبرد روزافزون اهداف ایران در منطقه هستیم.
تاریخ بروزآوری:1396/06/12 ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6 7  ...