اخبار اقتصاد و مسکن

نیروی آماده به کار کشور کم شد/بازار کار در مسیر بهبود قرار گرفت

رئیس دبیرخانه شورای‌عالی اشتغال گفت: در مسیر بهبود بازار کار هستیم و نرخ مشارکت کار یعنی تعداد کسانی که آماده ورود به بازار کار هستند، در حال کاهش است.
تاریخ بروزآوری:1396/03/04 ادامه مطلب

شناسایی ٢/٥‌ میلیون خانوار مستأجر زیر خط فقر

مدیر مطالعات علمی طرح جامع مسکن با اشاره به پژوهش سال ٩٢ مطرح کرد: «براساس مطالعات انجام‌شده در بخش مسکن در سال ١٣٩٢، دو‌میلیون‌و ٥٠٠‌ هزار خانوار کم‌درآمد زیر خط فقر، مستأجر شناسایی شده‌اند»
تاریخ بروزآوری:1396/03/04 ادامه مطلب

نشانی کابینه رونق‌ساز

در پی تصمیم اکثریت مردم ایران به ادامه راه دولت تدبیر و امید، گمانه‌زنی و اظهار‌نظر در رابطه با ترکیب کابینه دوم حسن‌روحانی در حال تبدیل شدن به بحثی داغ در فضای خبری کشور است. به عقیده کارشناسان، وضعیت اقتصادی کشور در شرایط کنونی به علت تجمیع مشکلات ناشی از برخی بیماری‌های اقتصادی مزمن، در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد.
تاریخ بروزآوری:1396/03/02 ادامه مطلب

خیز چین برای رهبری تجارت جهان

دولت چین چند سالی است طرح بازسازی «جاده ابریشم» را در دستور کار خود قرار داده است. در این رابطه این کشور طرحی را با عنوان «یک کمربند، یک جاده» معرفی کرده است که بر اساس آن برنامه‌ریزی شده تا مسیر جاده ابریشم دوباره احیا شود. گذشتن از بیش از 68 کشور جهان – کشورهایی که در مجموع جمعیتی بالغ بر 4/ 4میلیارد نفر را در خود گنجانده‌اند و بیش از 40 درصد از تولید ناخالص داخلی جهان را تامین می‌کنند – چینی‌ها را بر آن داشت تا برای رشد هرچه بیشتر غول اقتصادی خود برای احیای این جاده دست به‌کار شوند.
تاریخ بروزآوری:1396/02/27 ادامه مطلب

بازار مسکن منتظر افت هیجان انتخابات

بازار مسکن که پیش‌بینی می‌شد در سال جاری وارد فاز پیش رونق شود، تحت تاثیر فضای انتخاباتی دچار افت معاملات شده است. با این حال کارشناسان پیش‌بینی می کنند مقدمات خروج از رکود بخش مسکن با تجمیع چند عامل محرک در بازه زمانی نیمه دوم فراهم شده است.
تاریخ بروزآوری:1396/02/22 ادامه مطلب

ایران از فهرست کشورهای پرریسک اعتباری-تجاری خارج شد

ارزیابی اقتصاد ملی از سوی سازمان های بین المللی، نشان دهنده بهبود جایگاه جمهوری اسلامی ایران در شاخص هایی مانند نوآوری، سهولت کسب وکار، درجه ریسک اعتباری-تجاری، آزادی اقتصادی، عملکرد لجستیکی، فلاکت اقتصادی، ادراک فساد، کیفیت زندگی و شادی است.
تاریخ بروزآوری:1396/02/22 ادامه مطلب

رشد ۵۰درصدی اجاره‌بها در تهران

افزایش ۷۴۰درصدی قیمت زمین در دولت‌های نهم و دهم علی چگنی مدیرکل دفتربرنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: از سال ۸۴ تا ۹۲ قیمت مسکن در تهران ۵۰۰ درصد افزایش یافت، در حالی که قیمت مسکن در ۴ سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.
تاریخ بروزآوری:1396/02/19 ادامه مطلب

کمپین فشرده نامزدها با تمرکز بر اشتغال و مسکن

رئیس‌جمهوری 29 اردیبهشت امسال را روز انتخاب بزرگ و سرنوشت‌ساز توصیف کرد و گفت: بیایید در این روز بین وعده و عمل؛ یکی را انتخاب کنیم.حسن روحانی روز گذشته در مراسم روز جهانی کارگر که در حرم مطهر امام‌راحل برگزار شد، افزود: همانطور که در خرداد 92 آمدید و ایران را آبادتر، آزادتر و پیشرفته‌تر کردید و زنجیرهای تحریم را از سر مردم برداشتید، بازهم برای 29 اردیبهشت‌ماه با هم پیمان می‌بندیم.
تاریخ بروزآوری:1396/02/15 ادامه مطلب

نبض عرضه مسکن در 31 استان چگونه می‌زند؟ تحرک موضعی در ساخت‌وساز

کارنامه پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن طی یک‌سال 95 به‌عنوان «دماسنج بانکی» بازار ملک از «کم شدن شدت رکود سراسری ساخت‌و‌ساز» و همچنین «تحرک موضعی فعالیت‌های ساختمانی در 13 استان» خبر می‌دهد.
تاریخ بروزآوری:1396/02/13 ادامه مطلب

معاملات جهانی نفت با کاهش قیمت گشوده شد

های نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر دورنمای ضعف تقاضای چین، کاهش یافت با این همه احتمال تمدید توافق نفتی اوپک، مانع از اُفت بیشتر قیمت‌ها شد. نفت خام آمریکا برای تحویل در ژوئن در معاملات بازار نایمکس، ۱۲ سنت کاهش یافت و به ۴۹.۲۱ دلار در هر بشکه رسید.
تاریخ بروزآوری:1396/02/12 ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7  ...