اخبار اقتصاد و مسکن

ده زخم، ده مرهم بر پیکر اقتصاد کشور

برطرف کردن نقاط ضعف اقتصادی و بستن منافذ نفوذ اقتصادی دشمن، از جمله مهم‌ترین دستورات روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی، خطاب به مسئولان کشور بود.
تاریخ بروزآوری:1396/02/02 ادامه مطلب

روند کاهش درآمد خانوارها از سال ۱۳۸۶ آغاز شد

«حسین عبده تبریزی» گفت: دولت یازدهم در آغاز دوره ی فعالیت خود باید برای مردم افشا می کرد که چه وضعیت اقتصادی دشواری را به ارث برده است و به مردم می گفت وضع بانک ها، صندوق های بازنشستگی، بودجه ی دولت، بدهی های دولت و نابسامانی و سالم نبودن اقتصاد در دولت های نهم و دهم تا چه حد وخیم بوده است. حسین عبده تبریزی
تاریخ بروزآوری:1396/02/02 ادامه مطلب

بانک جهانی وضعیت اقتصاد ایران را تحلیل کرد - پیشروی رونق به بخش غیرنفتی

بانک جهانی در گزارش جدید خود با عنوان «رصد اقتصاد منا» چشم‌انداز اقتصاد کشورمان را بررسی کرد. بر این اساس، بخش نفتی اقتصاد ایران توانسته است در سال گذشته احیای قدرتمندی را تجربه کند؛ اما برای اینکه این احیا به بخش غیرنفتی هم منتقل شود، احیای سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، همکاری با نظام بانکی جهان و پیشرفت در اجرای اصلاحات ضروری است. بانک جهانی با تاکید بر ضرورت توجه به اشتغال‌زایی و نرخ تورم، پیش‌بینی کرد اقتصاد ایران در میان‌مدت به رشد ملایم 4 درصدی و در سال 97 به مازاد بودجه دست خواهد یافت.
تاریخ بروزآوری:1396/01/31 ادامه مطلب

نبض بازار - حباب قیمتی در بازار آپارتمان‌های لوکس

بازار معاملات واحدهای مسکونی لوکس، بزرگ‌متراژ و گران‌قیمت در حالی از حدود 3 سال گذشته در رکود به سر می‌برد که عمده واحدهای معرفی شده به این بازار با قیمتی به مراتب بالاتر از عرف منطقه‌ای که در آن قرار دارند، عرضه شده‌اند. این واحدها که عموما در مناطق شمال، شمال شرق و شمال غرب پایتخت قرار دارند به‌طور معمول بیش از 150 مترمربع مساحت دارند و جزو واحدهای لوکس به حساب می‌آیند.
تاریخ بروزآوری:1396/01/31 ادامه مطلب

موج پوپولیسم در سیاست‌های پولی

به گفته غلامرضا سلامی، مشاور وزیر راه، بخش زیادی از مردم هنوز از تبعات و مشکلات اقتصادی که پرداخت یارانه نقدی بدون برنامه و پشتوانه به دنبال دارد، آگاهی و شناخت دقیقی ندارند و متاسفانه افرادی این موضوع بسیار مهم اقتصادی را تبدیل به ابزار خود برای جلب رای بیشتر و بازی با افکار عمومی کرده‌اند.
تاریخ بروزآوری:1396/01/31 ادامه مطلب

بی‌ثباتی در قیمت چوب و نئوپان/ رونق مسکن می‌تواند صنف چوب را زنده کند

رییس اتحادیه فروشندگان چوب، تخته و فیبر سه لایی گفت: قیمت محصولات چوبی چند سالی است که از ثبات قیمتی برخوردار نیست و قدرت فعالیت در این صنف کم شده است. اسماعیل الهیان اتحادیه فروشندگان چوب، تخته و فیبر سه لایی
تاریخ بروزآوری:1396/01/30 ادامه مطلب

افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی

این هفته قیمت چند مدل خودروی داخلی در بازار افزایش یافته است. انجمن خرد به نقل از ایسنا، هفته جاری قیمت تیبا ۱۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ معادل ۲۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ معادل ۱۰۰ هزار تومان و پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۸وی معادل ۳۰۰ هزار تومان در بازار افزایش یافته است.
تاریخ بروزآوری:1396/01/28 ادامه مطلب

سود بانکی "هووی" مسکن/ مسکن کالای مصرفی شده است

یک فعال بازار مسکن گفت: نگاه سرمایه گذاری در بخش مسکن از بین رفته است و اغلب ‏طلا و ارز به عنوان جایگزین سرمایه گذاری انتخاب می شود، اما سودبانکی اصلی ترین ‏رقیب بازار مسکن است و جذابیت سرمایه گذاری در بخش مسکن را کاسته است.‏ مصطفی قلی خسروی
تاریخ بروزآوری:1396/01/26 ادامه مطلب

برجام و بازگشت اصولی به عرصه هواپیماسازی

سال های طولانی و سخت تحریم های اقتصادی که برای صنعت هوایی ایران چند دهه طول کشید باعث شد فکر ساخت هواپیمای داخلی به عنوان یک گزینه جدی مطرح شود، گزینه ای که سابقه چند ساله گذشته نشان از عدم موفقیت آن دارد. هواپيما
تاریخ بروزآوری:1396/01/26 ادامه مطلب

دو گروه ناراضی از رونق بازار مسکن

سه پیش‌شرط و پیش‌نیاز برای تغییر فاز بازار مسکن از «پیش‌رونق» به «رونق ملایم» وجود دارد که در صورت تحقق در سال جاری، بازار به‌طور کامل از رکود خارج خواهد شد.
تاریخ بروزآوری:1396/01/26 ادامه مطلب
1 2 3 4 5 6 7  ...