مطالب اقتصادی

صرافان صبور باشند

رئیس کانون صرافان با دعوت از صرافی ها به صبوری برای روشن شدن سیاست های جدید ارزی کشور گفت: به زودی جلسه ای با مسئولان بانک مرکزی درباره آینده فعالیت صرافی ها برگزار می کنیم.
تاریخ بروزآوری:1397/01/26 ادامه مطلب

انتقاد شافعی از سیاست ارزی دولت / دولت هنوز درس عبرت نگرفته است

شافعی گفت: ما چاره‌ای جز هماهنگی خود با تحولات جهانی نداریم و باید همگام با آنها به دنبال خلق موقعیت باشیم.
تاریخ بروزآوری:1397/01/26 ادامه مطلب

وال استریت در پی حمله به سوریه سقوط کرد

معاملات جمعه بازارهای جهانی در حالی پایان یافت که پس از عملکرد ضعیف بانک‌ها، سهام شرکت‌های مالی به شدت سقوط کرد و با نگرانی از درگیری سوریه، وال‌استریت به افت خود ادامه داد.
تاریخ بروزآوری:1397/01/25 ادامه مطلب

صدور حواله ارزی در صرافی‌ها ممنوع شد

معاون ارزی بانک مرکزی گفت: از این پس، صدور حواله ارزی خارج از شبکه بانکی، ممنوع خواهد بود و همچنین بانک ها ملزم به خرید اسکناس خرد افراد هستند و صرافیها نمی‌توانند خرید و فروش اسکناس انجام دهند.
تاریخ بروزآوری:1397/01/25 ادامه مطلب

بست‌نشيني نافرجام براي دلار ٤٢٠٠ توماني

گزارش ميداني «شرق» از چهارراه استانبول بعد از اعلام ارز تک‌نرخي
تاریخ بروزآوری:1397/01/22 ادامه مطلب

محاسبه نرخ دلار از۳ معادله

با تصمیم دولت دلار تک‌نرخی شد و به ۴۲۰۰ تومان از روز گذشته رسید. اما نرخ دلار می‌تواند از برابری حاصل از معادلات دیگر نیز به‌دست آید. نرخ سکه در بازار، نرخ سکه آتی و ارزهای دیگر مهم‌ترین معادلاتی هستند که خروجی آنها نرخ دلار خواهد بود.
تاریخ بروزآوری:1397/01/22 ادامه مطلب

قضيه تناقض خست و قيمت دلار

طنز دلاري! مقصر افزايش قيمت دلار بهتاش و رحمن و رحيم هستند!!! از وقتي ١٥٠٠٠ دلار ارز مملكت را بردند تركيه و از دست دادند، ذخاير ملي كاهش يافت و دلار روز به روز گرون شد!
تاریخ بروزآوری:1397/01/20 ادامه مطلب

آیا مصدق مسئول مشکلات امروز ماست؟

روزنامه «شرق» با انتشار گفت‌وگویی با دکتر موسی غنی‌نژاد (٢٧ اسفند ٩٦)، نگاهی دوباره و این‌بار با رویکردی انتقادی به یکی از مهم‌ترین دوره‌های تاریخ معاصر ایران و نقش دکتر مصدق انداخته است. ضمن استقبال از قصد روزنامه مبنی بر مرور نقادانه این دوره، نکاتی را درباره چند موضوع اصلی این مصاحبه به شرح زیر و به نحو خیلی فشرده ذکر می‌کنم:
تاریخ بروزآوری:1397/01/19 ادامه مطلب

تکـرار رکـود بـزرگ؟

پنج‌شنبه هفته گذشته دونالدترامپ در جدیدترین اقدام خود در دوئل تعرفه‌ای با چین، پیشنهاد افزایش تعرفه بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی را به نماینده تجاری آمریکا ارائه کرد. در بیانیه روز پنج‌شنبه ترامپ آمده است که تعرفه‌های جدید به دنبال اقدام تلافی‌جویانه ناعادلانه دولت چین در نظر گرفته شده است.
تاریخ بروزآوری:1397/01/18 ادامه مطلب

سکه چند نرخی شد

بعد از آنکه دلار و یورو در بازار آزاد دو نرخی و چند نرخی شدند، این بار نوبت به سکه رسیده است که با چند نرخ عرضه شود.
تاریخ بروزآوری:1397/01/18 ادامه مطلب

1 2 3 4 5 6 7  ...